Az Apáczai Óvoda 2. számú, Cifra Palota épülete

Öt csoportos óvodánk a kertvárosi háztömbök között húzódó zöldövezetben helyezkedik el. Környezeti adottságunknak köszönhetően, adott a feltétel a környezettudatos, természetszerető ember személyiségének alakításához.

Óvodánk az 1980-as években nyitotta meg kapuit. Tárgyi és szakmai felszereltségünket folyamatosan gyarapítjuk.
Csoportszobáink családiasak. Egyediségüket tükrözi a változatos a név választás. Pillangó, Csiga - biga, Méhecske, Mókus és Katica csoport. Minden csoportszobához külön öltöző és mosdó helyiség áll a gyerekek rendelkezésére.

Az óvoda tágas előterében lehetőség nyílik a mindennapi szervezett mozgásra, és a közös óvodai programok megvalósítására.

Óvodánk tehetségműhelyeiben, a Hangya és az Apró lábak  a tehetség ígéretes gyerekek tehetségének kibontakoztatása folyik.

2012-2015 Zöld Óvoda és Madárbarát óvoda címet nyertük el.

Nevelőmunkákban fontos szerepet kap az egyéni bánásmód. Esztétikus gyerekközpontú környezetben, kiváló szakmai és tárgyi felkészültséggel foglalkozunk a gyermekekkel.

Szoros kapcsolatunk van a körülvevő intézményegységekkel,a könyvtárral, művelődési házzal, sportegységgel.

Óvodánkban PVSK OviSport Program működik. https://pvsk.hu/hirek/ujra-itt-a-pvsk-ovisport-programja/

Bemutatkozó videó: